استفاده از لوگو برای همه مشاغل تجاری، آنلاین یا آفلاین، امری ضروری است. داشتن لوگو یکی از راه هایی است که از طریق آن یک نام تجاری یا برند پیدا می کنید و در میان انبوهی از مشاغل تجاری شناخته می شوید. ضرورت و اهمیت لوگو برای بیشتر افراد اثبات شده است چون می دانند از این طریق به سادگی قابل شناسایی هستند. البته شما باید لوگویی طراحی کنید که شما را کاملا به مصرف کننده هدف معرفی کرده، یعنی شما و نوع فعالیت و خدمات شما را واضح و روشن بشناساند.

برندها

طراحان لوگو همیشه با این چالش روبرو هستند که لوگوهای تاثیرگذار و منحصر به فرد طراحی کنند. اما این موضوع همیشه سوال برانگیز است که کدام یک از انواع طراحی لوگو تاثیرگذار تر است، لوگوهای ساده یا لوگوهای پیچیده؟ هر کس در این مورد نظر و عقیده خود را دارد. بنا به گفته بعضی از افراد به یادسپاری لوگوهای ساده آسان تر است در حالی که برخی دیگر اظهار می کنند لوگوهایی که دارای طراحی پیچیده هستند حرفه ای تر و منحصر به فرد تر به نظر می رسند. ما در اینجا می خواهیم در مورد این دو دیدگاه بحث کنیم و نگاهی به محاسن و معایب این دو نوع طراحی لوگو داشته باشیم.

لوگو با طراحی ساده

ضرب المثلی است که می گوید “سادگی زیبایی است”. این عقیده برخی از طراحان نیز هست. استفاده از رنگ ها و اشکال ساده باعث می شود تا بیننده مفهوم و پیام لوگو را زودتر و بهتر دریافت کند. هر چه طرح ساده تر باشد به یادسپاری آن نیز آسان تر است. با یک نگاه گذار قابل تشخیص است.

بعضی می گویند فروش محصولاتی که دارای لوگوهای ساده هستند کار سختی است چون مصرف کننده نمی تواند به آسانی مفهوم آن را دریابد. اما در حقیقت، این همیشه بستگی به موثر بودن استراتژی هایی دارد که برای فروش یک محصول به کار برده می شود. به لوگوی Apple نگاه کنید، ساده نیست؟ اما اگر کسی آن را ببیند بلافاصله می فهمد محصول یک لپ تاپ است، یا یک iphone و یا ipad که توسط کمپانی Apple ساخته شده است، چون این لوگو یکی از لوگوهای بسیار معروف است.

در زیر لوگوی کمپانی های Dell  , Mistubishi و Nike را مشاهده می کنید. این ها از کمپانی های معروف دنیا هستند. لوگوهای ساده آنها کارایی خوبی برای آنها داشته اند. طرحش که طراحی می کنید نباید لزوما پیچیده باشد تا حرفه ای و قابل اطمینان به نظر برسد.

photo_2016-02-25_23-37-06 photo_2016-02-25_23-37-18
Dell Mitsubishi Nike

بعضی از لوگوها درعین سادگی دارای مفاهیم پیچیده ای هستند. این لوگوها توسط طراحان ماهر و حرفه ای طراحی می شود چون آنها قادرند یک پیام پیچیده را درون یک طرح ساده ادغام کنند، البته مهم نیست این طرح تا چه حد ساده است. حالا به تصویر لوگوی FedEx توجه کنید. در طراحی آن از یک تایپوگرافی ساده و دو رنگ استفاده شده است، اگر با دقت به آن نگاه کنید، می توانید متوجه مفهوم مستتر در آن بشوید. در بین حروف e و x یک پیکان قرار دارد که سمبل هدف اصلی کمپانی یعنی پیشرفته به جلو است.

fed-ex-e1457631313109

FedEx

یکی دیگر از محاسن لوگوهای ساده این است که به آسانی قابل باز تولید هستند، مخصوصا زمانی که آن را روی تی شرت، لیوان، فنجان و یا هر چیز دیگری چاپ می کنید. جزییات طرح کاملا واضح و آشکار است و این باعث می شود هزینه کمتری برای چاپ متقبل شوید چون از رنگ های کمتری استفاده می شود.

کتابهای موفقیت

خدمات گارانتی و خدمات پس از فروش کتاب های علی اکبری

« توجه »

1- کتاب را بخوانید، اگر خدا وکیلی خوش تان نیامد و احساس کردید من حرف بی خود زده ام با شماره من تماس بگیرید، شماره کارت بدهید تا پول شما را برگردانم.

2- خدمات پس از فروش

شماره ام داخل کتاب هست.
در ضمن با سمینارها و کلاس های ویژه آموزشی در خدمت شما هستم.

ای کاش وقتی ماشین هم می خریدی این خدمات را داشت !!!

به آینده خوش آمدید!
« علی اکبری»


همانطور که استاد اکبری فرموده اند در صورتی که پس از مطالعه کتاب و شنیدن فایلهای صوتی آن را مجموعه کاربردی ندانستید، می توانید نسبت به عودت کتاب و دریافت پول خود اقدام نمایید. جهت انجام این امر با شماره ۵۲۰ ۴۴ ۴۴ ۰۹۱۵ آقای یزدانی هماهنگ نمایید.

کتابهای موفقیت